Strefa rowerowa

Rowerowe EDC – Co radzi Dorota z MambaOnBike.pl


Z okazji Dnia Kobiet w dzisiejszym Rowerowym EDC gościem jest Dorota z MambaOnBike. Dorota prowadzi nietuzinkowego bloga poświęconego MTB (zwłaszcza Enduro), okraszonego pięknymi zdjęciami z różnych stron świata.

Rowerowe EDC

Standardowo krótkie przypomnienie, czym jest Rowerowe EDC:

Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł z serią miniwywiadów z rowerowymi blogerami na temat zawartości plecaka. Nazwałem to Rowerowym EDC – Rowerowym EveryDay Carry – czyli zbioru niewielkiej liczby przedmiotów, przystosowanych do noszenia przy sobie poza domem w plecaku bądź w rowerowej kieszeni.

Taki miniwywiad składa się z 4 pytań, które zadałem każdej osobie drogą mailową czy za pośrednictwem FB. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się takiego zainteresowania i ciekawych odpowiedzi od rowerowych koleżanek i kolegów.

Serię miniwywiadów z blogerami będę publikował regularnie w środy po godzinie 18, a koniec przewiduję za jakieś 10-12 tygodni (tuż przed wakacjami).

Jak Dorota odpowiedziała na moje 4 pytania?

[caption id="attachment_6169" align="aligncenter" width="800"]rowerowe edc - mambaonbike main Dorota z Mamba On Bike (źródło mambaonbike.pl)[/caption]

1. Kim jesteś, czym się zajmujesz i dlaczego wybrałeś rower, a nie inny sport?

Mamba on bike to blogerko-przedszkolanka na rowerze, czyli dość oryginalne połączenie.  To tak na prawdę rower wybrał mnie. W podstawówce grałam w kosza i to był mój ulubiony sport. Niestety zerwany ACL w kolanie mocno pokrzyżował plany i jakoś tak wyszło, że rower okazał się najlepszą rehabilitacją. Trzy miesiące po operacji kolana zrobiłam pierwszą setkę na dwóch kółkach i potem się juz samo potoczyło.

2. Jakim sprzętem jeździsz na co dzień?

Aktualnie jeżdżę różnymi sprzętami. Generalnie serce skradły w pełni zawieszone rowery MTB, ale czasem sztywniaczkiem nie pogardzę. Dojazdy do pracy na rowerze jakiś czas temu odpuściłam. Mieszkając w centrum śląskiej aglomeracji trzeba być mocno zmotywowanym, by rower był środkiem lokomocji.

3. Co zabierasz ze sobą na rowerową podróż lub treningi?

Opcja minimum to telefon, bidon i karta kredytowa.

Opcja zdroworozsądkowa to wszystko powyższe plus dętka, łyżki, pompka, mini-tool, powerbank i światełka.

Opcja „na bogato” uzależniona jest od wielu zmiennych :)

4. Na co warto zwrócić uwagę dobierając swój pierwszy
rowerowy setup? Jaki dodatkowy setup doradzisz innym?

Chyba najważniejsze to zadać sobie pytanie – co mi jest potrzebne? Jakie sytuacje mogą mnie spotkać? Nie sugerować się innymi. Ja np. nie cierpię wozić wody w bukłaku i nawet to, że w enduro bidony są przypałowe, nie zmieni faktu, że takowy posiadam.

Dorota | Blog | FB | Instagram

Uzupełnienie

[caption id="attachment_6170" align="aligncenter" width="800"]rowerowe edc (źródło mambaonbike.pl) Dorota z Mamba On Bike (źródło: mambaonbike.pl)[/caption]

Dorota na moje 3.pytanie, zwłaszcza w ostatnim akapicie, odpowiada dość wymijająco, ale gdy spojrzycie na jeden z jej najnowszych wpisów, czyli Budząc niedźwiedzie, to zrozumiecie dlaczego.

Dziękuję za poświęcony czas na wywiad.

Strefa rowerowa
W co się ubrać na rower jesienią i zimą?
Strefa rowerowa
Cateye Volt 400 – test przedniego oświetlenia rowerowego
Strefa rowerowa
Rowerem wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku R10

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: