Strefa techniczna

Kolejne zmiany na blogu


Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany… Minął rok, odkąd blog zmienił się nie do poznania;  pod kątem wizualnym, jak i ilości publikowanych treści. Teraz – a w zasadzie miesiąc temu – wprowadziłem kolejną zmianę i jestem ciekaw, czy ktoś ją zauważył. Podpowiem: logotyp.

Po co logotyp ?

Do pełni szczęścia z przeprowadzonego liftingu na blogu, brakowało odświeżonego logotypu, prostego, a zarazem dobrze rozpoznawalnego wśród innych. O znaczeniu dobrego loga pisał Jacek Kłosiński i chciałem, aby ktoś stworzył takie właśnie logo dla mnie. Bo z dotychczasowych wersji nie byłem do końca zadowolony, były zbyt proste, oczywiste; a może byłem zbyt … surowy dla siebie?

Zawczasu przygotowałem też brief z opisem oczekiwań wobec logotypu i wysłałem do kilku osób. Niestety większość z nich raczej nie odpisała, a niektórzy nie spełnili podkładanych w nich nadziei (możliwe, że z braku czasu). Oczywiście, byłem gotów zapłacić za to odpowiednią cenę.

Rok później

Było minęło i rok zleciał – nawet nie wiem kiedy, a temat wracał jak bumerang. Tym razem o pomoc zwróciłem się do Angeliki, znanej szerszej publice jako Yzoja, która podobnie jak ja, zajmuje się szeroko pojetym web developmentem (stricte frontendowo). I tak, w ciągu tygodnia miałem pełną książkę znaków, prezentujące odmianę logotypu w różnych wersjach kolorystycznych – tak jak oczekiwałem w briefie.

logotyp - wersja podstawowa II

[caption id="attachment_7054" align="aligncenter" width="1249"]logotyp - wersja podstawowa logotyp – wersja podstawowa[/caption]

Najbardziej zależało na uniwersalnym logotypie, który mógłbym zastosować na blogu oraz przy bardziej oficjalnych mailach (np. przy realizacji projektów po godzinach). Aczkolwiek byłem przygotowany na to, że jednak będę miał 2 wersje identyfikacji, odrębne do specyficznych zadań.

[gallery type="rectangular" size="medium" link="file" ids="7055,7056,7052,7051"]

Co dalej z logotypem?

Logotyp stopniowo wdrażam tam, gdzie jest moja działalność (Blog / FB / Twitter), a w najbliższej przyszłości chciałbym mieć krótkie video intro do moich filmowych wstawek, które publikuję na YT.

[su_note note_color=”#ecfea3″ text_color=”#464646″ class=”alert alert-info”]Zatem, oficjalnie wielkie dzięki dla Yzoji :))[/su_note]

PS: Co Wy o tym sądzicie?

Strefa techniczna
Smart Lock w lizaku
Strefa techniczna
(R)Ewolucyjny Android Pay?
Strefa techniczna
Epizod ze smartwatch em

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Gustaw GrochowskibobikoSpeX Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SpeX
Gość

Logo chyba pojawiło się w okolicy wpisu o serialach? Ja mam tylko pytanie, czemu w wersji mini korzystasz tylko z wersji szarej? Niestety, wtedy mało rzucza się w oczy rower.

bobiko
Gość

Dobrze kojarzysz ;-) i brawa za spostrzegawczość. naomiast odpowiem tak, ze ta wersja szara jest uniwersalna w stosunku do szaty bloga i poko co zostaje. i tak, @yzoja zrobiła świetny myk z tym rowerem, bo w rzeczywistości to klamra z przecinkiem. majsterczyk.

Gustaw Grochowski
Gość

W kwestii logo zgodzę się z Krzysztofem, ten szary trochę ginie na ciemnym tle, a szkoda bo motyw świetny!

%d bloggers like this: